Thứ Bảy, 1 tháng 9, 2012

At the Market - 04


At the Market
04A Yes, bananas, how much do they cost ?
/jes/ /bəˈnɑː.nəz/ /haʊ/ /mʌtʃ/ /duː/ /ðei/ /kɒst/
04B The bananas are two dollars per pounds
/ðə/ /bəˈnɑː.nəz/ /ɑːr / /tuː/ /ˈdɒl.ər /  /pɜːr/ /paʊnd/

Không có nhận xét nào:

Đăng nhận xét